Logo faszyna

O Nas

Gospodarstwo rolne - uprawa faszyny

Gospodarstwo Rolne Robert Kuczyński to firma zajmująca się w głównej mierze produkcją materiałów melioracyjnych: faszyny, kiszki faszynowej (wiklinowej i leśnej), palisady oraz kołków o różnej średnicy i długości. Nasze gospodarstwo jest zlokalizowane w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, jego powierzchnia to ponad 100 ha (w tym uprawa wierzby – ponad 60 ha). Gospodarstwo prowadzone przez Roberta Kuczyńskiego działa od 2002 roku, jest jednakże kontynuacją rodzinnej działalności związanej z uprawą wikliny i wierzby energetycznej, prowadzonej przez ojca Jerzego Kuczyńskiego – wieloletniego prezesa Polskiego Związku Wikliniarskiego.

Gospodarstwo Rolne Robert Kuczyński

Tradycja uprawy wikliny, przeznaczonej wcześniej głównie do wyrobu mebli, koszy, drobnej galanterii, sięga w rodzinie Kuczyńskich 1964 roku. Od 1996 (wraz z ojcem) rozpoczęto uprawę pędów wierzby wykorzystywanych do wyrobu faszyny. Do dziś plantacje wierzby i wikliny zostały w znaczny sposób powiększone i stanowią one obecnie spore zaplecze materiałowe, co pozwala na realizację dużych zleceń.

Nasze gospodarstwo to jedna z największych plantacji wikliny w Polsce. Wieloletnia tradycja i doświadczenie w uprawie tego surowca jest gwarantem dostarczenia Państwu produktów o najwyższej jakości i staranności wykonania. Współpracujemy z renomowanymi firmami z calej Polski. Naszą rzetelność i terminowość potwierdzają liczne rekomendacje od naszych klientów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy.


Kontakt

Gospodarstwo Rolne

Robert Kuczyński

ul. Podleśna 23

89-608 Swornegacie

kom. 606 766 884

e-mail: biuro@faszyna.pl

www.faszyna.pl